POSJET PRODUŽENOG BORAVKA I SCENSKE GRUPE 10. OGULINSKOM FESTIVALU BAJKE

Kako nam se nastavna godina bliži kraju, odlučili smo joj dati završetak kakav je i zaslužila. Mali glumci iz Scenske grupe i vrijedni „produženci“ u subotu 13. lipnja 2015.g. u ranim su jutarnjim satima iz Rijeke vlakom krenuli u Ogulin na 10. Ogulinski festival bajke.

Odmah po dolasku dio učenika uključio se u radionicu izrade modnih detalja, dok su se ostali odlučili za razgledavanje i informiranje o programu. Ubrzo smo se svi zajedno uputili u Frankopanski kaštel pogledati predstavu Kitostoperi, a potom na kreativnu radionicu izrade suvenira, gdje su se naše vrijedne ručice bacile na oslikavanje stakla.  Odlučili smo ne gubiti vrijeme jer je program Festivala zaista bilo zanimljiv pa smo se odmah zaputili na predstavu Vila iz ribnjaka te u makeup šator, gdje smo i svoj izgled prilagodili veselom i bajkovitom ozračju koje je vladalo Ogulinom.

Nakon odgledane lutkarsko – scenske predstave Tajna orlove krune došlo je vrijeme za sladoled i neizostavnu šećernu vatu te posjet našoj posljednjoj predstavi Priča o zmaju koji je kokice jeo i jednu lažnu princezu sreo i druženju sa spisateljicom Anom Đokić, koja je svoj dio priče završila afričkim plesom u kojem su uživali i neke naše učenice. Imali smo priliku vidjeti i pravog Indijanca, za čije ćemo priče ipak biti spremniji za nekoliko godina kada usavršimo svoj engleski. Kako nam dan ne bi prošao bez najvažnije dječje aktivnosti – igre, zaputili smo se u obližnji park i uživali dok su nam se slijegali dojmovi.

Iako smo se na povratku susreli sa sitnim poteškoćama vezanima uz prijevoz, to nam nije pokvarilo cjelokupan dojam o Festivalu pa smo navečer s osmjesima od uha do uha vratili svojim kućama - sretni i zadovoljni.

Učiteljice Andreja Miler i Doris Šanko

objavio: Anita Štimac   datum: 17. 6. 2015.