LJETNJA ŠKOLA TEHNIČKIH AKTIVNOSTI

Nacionalni centar tehničke kulture Kraljevica svake godine organizira ljetnu školu tehničkih aktivnosti. Ove godine toj školi prisustvovali smo tri moja prijatelja: Bernard Miculinić, Arijan Maršanić, Leon Petz i ja. Nismo boravili u hotelu, već smo putovali svaki dan u Kraljevicu pa je navečer bilo potrebno otići malo ranije na počinak.

Škola se održavala od 3. do 13. 8. 2015. Tri puta dnevno smo imali radionice i odlično smo se na njima proveli. Meni osobno, najviše se svidjela elektronika. Prva radionica bila je posvećena modelarstvu. Ondje smo izradili maketu bube koju smo poslije stavili u pogon. Kad smo završili s izradom makete bube, počeli smo raditi sat. Na automatici smo programirali u programu „ Arduino“ . Najčešće smo programirali žaruljice. Elektronika me posebno zainteresirala prilikom izrade takozvanog „ Skoce-a “, odnosno bedža kojem je igla služila kao prekidač pomoću kojeg mu se pale oči. Kasnije smo izradili čip za bubu na koji smo umetnuli mikročip koji je služio kao program za fotosenzore na ticalima. Na robotici smo izrađivali kreacije po vlastitoj volji kao što su auti, ventilatori i neki drugi strojevi.

Naravno, imali smo slobodnog vremena koje smo uglavnom provodili na moru kupajući se i zabavljajući na plažama Oštro i Carevo. Utorak je bio posvećen terenskoj nastavi iz OIK – a u Puntu (orijentacija i komunikacija) gdje nam je zadatak bio stići na cilj  ispunjavajući zadatke. Javljali smo se walki – tokijem i imali kartu koja nam baš i nije puno pomogla. Služili smo se i kompasom. Na cilju nas je čekalo more.

Jako mi se svidjela ova ljetnja škola, imali smo dobre voditelje, upoznao sam puno novih prijatelja i odlično sam se zabavio. Volio bih biti sudionikom i  iduće godine.

Teo Baffo, 6.c

objavio: Anita Štimac   datum: 20. 9. 2015.