KAZALIŠNA RADIONICA U GOSTIMA

Kaos prije premijere

Kazališna radionica Malik postoji od 2000.godine, a bavi se kazališnom umjetnošću koja djeluje na razvijanje senzibiliteta, usmjerava mlade ljude na usvajanje pravih životnih vrijednosti te pomaže u oslobađanju dječje spontanosti i razvijanju kreativnosti.

Prema tekstu Nine Horvat, u režiji i pod pedagoškim vodstvom Denis Kirinčić, u kostimima Tajči Čekade i izvođenju polaznika Kazališne radionice Malik Rijeka, u četvrtak, 29.listopada 2015. godine izvedena je predstava Kaos prije premijere.

Riječ kaos znači metež, zbrka, nered i upravo su to, svojim izvođenjem, pokazali polaznici Kazališne radionice Malik. U veselom metežu glumci su zorno prikazali što se događa neposredno prije premijere predstave Snjeguljica. Svi su uzbuđeni, nestrpljivo čekaju početak predstave, no događaju se nepredvidive stvari koje izazivaju dodatnu nervozu u posljednjim pripremama. Glumci zaboravljaju tekst, nedostaju rekviziti, u zadnji čas kostimografkinja mijenja kostime, glumci glasno negoduju. Predstava je dinamična i bučna, jednom riječju, kaotična. Kaos je neizbježan element svakodnevnog života koji se može riješiti međusobnim dogovaranjem i nalaženjem pravog rješenja. Napeta situacija se smiruje, glumci postaju svjesni da se početak predstave približava, stoga se profesionalno postavljaju na sredini scene i spremni su za premijeru.

Predstava je prilagođena osnovnoškolskom uzrastu, a posebno je privlačna jer okuplja mlade glumce, učenike osnovne škole i učenike prvih razreda srednje škole. U veseloj glumačkoj ekipi vrlo uspješno svoju ulogu odigrala je Tea Žeželić, učenica 8.b OŠ Čavle.

Učenici su toplim pljeskom ispratili glumce. Novinarke školskoga lista ispitale su dojmove učenika koji nisu krili svoje oduševljenje. Predstava je za njih bila odlična, zabavna, maštovita i dobro osmišljena.

Dolores Maršanić, učiteljica hrvatskoga jezika

Fotografija: Karla Ušljebrka, 7.c

objavio: Anita Štimac   datum: 8. 11. 2015.