STRUČNO NAUČNA EKSKURZIJA

Od Bavarske do Landskrona

Učenici OŠ Čavle ( 33 učenika) i voditeljice Gordana Manojlović, Dolores Maršanić i Alenka Žagar Pančić posjetili su Njemačku i Austriju 27.4. - 29.4. 2016. Cilj stručno naučne ekskurzije bio je posjet njemačkom govornom području te upoznavanje s gospodarstvom, prirodnim ljepotama, kulturno-povijesnim znamenitostima zemlje čiji se jezik uči. Jedan od važnih ciljeva stručne ekskurzije je motiviranje učenika za učenje njemačkoga jezika, snalaženje u novom okruženju te razvoj socijalnih vještina i građanskih kompetencija. S učenicima se razgovaralo na njemačkom jeziku te proširivalo stečeno znanje viđenim.

Fuggerei                             Ulicama glavnoga grada Bavarske

Posjet je obuhvaćao razgled Allianz Arene, Olympiapark (München je bio domaćin olimpijskih igara 1972. godine) i vidikovac  Olympiaturm s kojega se pruža prekrasan pogled na München, grad prepun zelenih travnjaka i parkova.

Alianz Arena                                Pogled na München

Marianplatz                           Kreativan ulaz u blagovaonicu hostela

Od vodiča Damjana Gregureva učenici su saznali da je München najpoželjniji grad za život u Europi. Slijedio je obilazak BMW Welta gdje su učiteljice i učenici uživali u luksuznim i skupocjenim automobilima i motorima te posjet centru Münchena.

Brum, brum!                                    Das is auto!

Uz München učenici su posjetili Augsburg, Rathaus te Fuggerei, najstarije postojeće socijalno naselje na svijetu.  Na povratku učenici su, u blizini Salzburga, gradu građenom od kamena, posjetili dvorac Hellbrunn te Wasserspiele koji je pružio nezaboravan vodeni doživljaj. Nakon posjete Hellbrunu učenici su krenuli prema Landskronu do Affenberg Abenteuera  gdje su se upoznali s kolonijom majmuna koji žive na otvorenom tijekom cijele godine.

Dobrodošlica u park majmuna

Iako je veselu grupicu tijekom cijelog putovanja pratilo nestabilno vrijeme, raspoloženje je bilo odlično, naročito na povratku, jer je većinu zabavljao dosjetljivi Bruno Baćac pričanjem bajki, ali na svoj način.

Bis  nächstes Abenteuer!

Auf Wiedersehen!

Voditeljice Gordana Manojlović, Dolores Maršanić i Alenka Žagar Pančić

objavio: Anita Štimac   datum: 8. 5. 2016.