25. SVIBANJ, OŠ ČAVLE: SAJAM MOGUĆNOSTI

„ ZAJEDNO VIŠE MOŽEMO „

ZAJEDNIČKI PREVENTIVNI PROGRAM OSNOVNIH ŠKOLA ČAVLE I JELENJE – DRAŽICE, OPĆINA ČAVLE I JELENJE I
PU PRIMORSKO-GORANSKE

U srijedu, 25. svibnja 2016., od 13,30 do 17,15 sati, u školskoj športskoj dvorani OŠ Čavle  i na školskom igralištu Jama  održan je Sajam mogućnosti, druga komponenta preventivnog programa Zajedno više možemo koji je usmjeren na prevenciju zlouporabe opojnih droga i drugih sredstava ovisnosti, vandalizma i vršnjačkog nasilja te drugih oblika rizičnog ponašanja, a sastoji se od 5 komponenti: Mogu ako hoću 1 – MAH 1, Sajam mogućnosti, Prevencija i alternativa – PIA 1, Prevencija i alternativa – PIA 2 i Mogu ako hoću – MAH 2.

Program je namijenjen učenicima četvrtih, petih i šestih razreda osnovne škole, roditeljima , učiteljima i lokalnoj zajednici.

Prva komponenta programa, Mogu ako hoću – MAH 1, realizirana je u veljači 2016. godine kada su učenici četvrtih razreda OŠ Čavle i OŠ Jelenje-Dražice posjetili 3. policijsku postaju i upoznali se s radnim okruženjem i načinom rada policije kako bi prihvatili policiju kao prijatelja pomagača tijekom procesa odrastanja. Nakon realizacije prve komponente programa, 25. svibnja realizirana je druga komponenta, Sajam mogućnosti.

Cilj Sajma mogućnosti je ponuditi učenicima korisne alternative, odnosno sportske, kulturne i druge sadržaje kojima mogu kvalitetno ispuniti svoje slobodno vrijeme. Učenici su imati priliku direktno komunicirati s izlagačima, aktivno sudjelovati u različitim ponuđenim sadržajima te organiziranim sportskim i kulturnim natjecanjima.

Na ovogodišnjem Sajmu mogućnosti sudjelovali su:  Plesni centar Sirius, zumba, RiS DANCE CENTAR, KUD Zvir, Taekwondo klub Grobnik, Karate klub Grobničan, Klub Jiu Jitse AEQUILIBRIUM, Muški odbojkaški klub Grobničan, Rukometni klub Čavle, Dobrovoljno vatrogasno društvo Čavle, Konjički klub Vodičajna, Odred izviđača Sjever-jug, Odbojkaški klub Grobničan, Šahovski klub Rječina, Klub dizača utega Rječina, Boćarski klub –Škola boćanja Rijeka-Čavle, Brdsko-biciklistički klub Grobnik, Tenis, Atletski klub Grobnik, Nogometni klub Grobničan, Nogometni klub Rječina te Start Fun klub.

Plesni centar Sirius

zumba

Taekwondo klub Grobnik

Klub Jiu Jitse AEQUILIBRIUM

MOK Grobničan

tenis

Konjički klub Vodičajna

DVD Čavle

Škola boćanja Rijeka-Čavle

Odred izviđača Sjever - jug

OK Grobničan

U ugodnom ozračju postignut je cilj Sajma mogućnosti: stvaranje pozitivnog okruženja u kojem će djeca kvalitetno odrastati i uključiti se u aktivan i zdrav život lokalne zajednice, „zajednice koja brine“.

objavio: Anita Štimac   datum: 1. 6. 2016.