NATJEČAJ MOJA PRVA KNJIGA 2015./2016.

Moja prva knjiga“ je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici. Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Na 12. natječaj "Moja prva knjiga" stiglo je ukupno 781 dječja autorska slikovnica iz 210 osnovnih škola. Kvalitetnim i posebnim radovima i ove godine postavio  se vrlo težak zadatak pred članice žirija, književnice Silviju Šesto i Sanju Pilić.

Na natječaju su sudjelovale učenice PŠ Grobnik  Ana Juretić, Leona Kamenar i Fani Šafar pod mentorstvom učiteljice Tanje Šojat. Ana Juretić sa slikovnicom naslova Tea i prijatelji, učenica Leona Kamenar slikovnicom naslova Čarobni zalazak te učenica Fani Šafar izradila je slikovnicu naslova Neobičan let. Također, učenici uključeni u Program produženog boravka su sudjelovali na natječaju i to Karlo Kovačić, učenik drugog razreda pod vodstvom učitelja Matije Malatestinića izradio je slikovnicu naslova Božićni pingvin David, dok je učenica prvog razreda Tessa Ropac pod vodstvom učiteljice Doris Šanko osmislila slikovnicu naslova Kako je Tomas ukrao Božić.

Područna škola Grobnik i Produženi boravak oduševljeni su postignutim rezultatima.

Naime, učenik Karlo Kovačić osvojio je 2. mjesto, dok su učenice Tessa Ropac i Fani Šafar nagrađene poticajnom nagradom.

Završna svečanost natječaja "Moja prva knjiga" za 2016. godinu održat će u četvrtak 29. rujna 2016. godine u Domu hrvatske vojske Zrinski u Karlovcu.

Doris Šanko, učiteljica u PB-u

objavio: Anita Štimac   datum: 14. 6. 2016.

« Ožujak 2024 »