TERENSKA NASTAVA – ZAGREB

Prvi novinarski zadatak

Bio je to moj prvi novinarski zadatak: napisati osvrt o terenskoj nastavi koju je organizirala voditeljica novinarske grupe OŠ Čavle. Naš cilj bio je posjetiti redakciju Jutarnjeg lista, televizijsku kuću Nova TV te Umjetnički paviljon. Kotrljajući se prema Zagrebu, slušao sam predavanje pratitelja putovanja o Karlovcu i Zagrebu.

Studio u kojem se odvijalo političko sučeljavanje

Naša prva stanica bila je Nova TV. Najviše me se dojmila redakcija u kojoj smo vidjeli novinare koji su se u tom trenutku nalazili na terenu i u studiju. Posjetili smo studio u kojem se snima IN magazin, Podravkina kuhinja i reklame za Podravku. Saznali smo da IN magazin donosi svježe vijesti s domaće i strane scene, zanimljive preglede društvenih događanja i intervjue. Bilo je zanimljivo biti u prostorijama gdje inače borave Mia Kovačić i Renata Končić Minea.

Buduće voditeljice IN magazina

Upoznali smo se s virtualnim studijom koji svoju zelenu boju mijenja zahvaljujući kamerama, tako da gledatelji vide na svojim ekranima sasvim drugu sliku. Nakon Nove TV uslijedio je kratak predah na Bundeku gdje smo uživali u šetnji oko jezera.

Pozdrav iz virtualnog studija              Filip Adžić u virtualnom studiju

U Jutarnjem listu dočekao nas je Goran Ogurlić, glavni urednik lista, koji nas je proveo po redakcijama gdje smo imali priliku razgovarati s novinarima koji rade za Jutarnji list. Osjećao sam se kao njihov kolega jer su svi bili veoma srdačni i ljubazni. Pričali su nam o važnosti novina i vrsti posla koji obavljaju te o svojim iskustvima s terena. Imali smo priliku vidjeti mjesto gdje se uređuju on-line novine te redakciju crne kronike i mjesto gdje se uređuju fotografije za pojedine priloge.

U redaciji Jutarnjeg lista

U Umjetničkom paviljonu postavljena je izložba najpoznatijeg kipara 20. stoljeća, Alberta Giacomettija. Upoznali smo rad i stvaralaštvo švicarskog kipara i vidjeli najpoznatije skulpture na svijetu Žene iz Venecije i Čovjek koji hoda. Saznali smo da je ta skulptura prodana na aukciji u Londonu za 104 milijuna eura, a da je  posuđena  iz Pariza. Osjećao sam se neobično. Gledao sam visoke i tanke skulpture i prostor u kojem su skulpture izložene. Prostorija je bila obojana u crno tako da je naša pažnja bila usmjerena isključivo na izložbu.

Prepuni pozitivne energije krenuli smo prema Rijeci. Proveli smo dan za pamćenje jer je bio ispunjen od samoga polaska. Bio je to izlet koji nam je omogućio da uživamo u svemu što dotad nismo imali prilike vidjeti.

Ponovilo se…..

Filip Adžić, 6.b

objavio: Anita Štimac   datum: 29. 10. 2016.

« Ožujak 2024 »