HUMANITARNA AKCIJA „ZA 1000 RADOSTI“

Cijenjeni roditelji, dragi učenici,

naša škola i ove godine sudjeluje u Caritasovoj humanitarnoj akciji Za 1000 radosti  koju podupire i preporučuje i  Ministarstvo znanosti  i obrazovanja od 2002. godine. Ovo je 14. nacionalna humanitarna akcija, a njen naslov je  Intervencija. Na tu temu Caritas je izradio  narukvice u 10 različitih boja i 10 poticajnih pitanja: Zašto ne voljeti/ slaviti/ dijeliti/ oprostiti/ vjerovati/ popraviti/ mijenjati/ stvarati/ zahvaliti/ darovati? Cilj ove akcije je da se naši mladi sa donacijom od 5 kn po narukvici uključe i svojim prilogom pomognu obiteljima koje žive u izrazito lošim uvjetima i na rubu siromaštva. Polovica prikupljenih sredstava namijenjena je Hrvatskom Caritasu, a polovica za ugrožene obitelji u našoj sredini. Ukoliko želite sudjelovati u ovoj akciji, svoj prilog možete po Vašem djetetu poslati u školu vjeroučiteljicama Korneliji Radošević i Marti Zoretić te vjeroučitelju Ilijanu Letici.

Vaši vjeroučitelji

Objavljujemo i dio iz pisma mons. Fabijana Svaline, ravnatelja Hrvatskoga Caritasa kojim se obraća školama i poziva na učešće u ovoj humanitarnoj akciji:

Poziv na provedbu tradicionalne 14. nacionalne humanitarne akcije Za 1000 radosti – Intervencija

Hrvatski Caritas i ove godine pokreće svoju tradicionalnu akciju „Za 1000 radosti“, koju Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta od samog početka 2002. godine prati, podupire i preporučuje.

Započeta kao božićna humanitarna akcija prije četrnaest godina, prerasla je u cjelogodišnji program, koji od početka adventa i sljedećih 12 mjeseci vodimo pod nazivom "Intervencija". U svim sastavnicama hrvatskoga društva prikupljamo pomoć za nekoliko tisuća najsiromašnijih obitelji u Hrvatskoj koje se teško nose s posljedicama trajne ekonomske krize: oskudicom, bolesti, nezaposlenosti.

Naslovivši akciju  Intervencija htjeli smo poručiti kako je, da bi došlo do željene promjene u životima ljudi koji žive u dramatično lošim uvjetima i na rubu siromaštva, u međuljudskim odnosima, pa i u društvu u cjelini, potrebno nešto žurno poduzeti, zakoračiti usred problema i pomoći u nalaženju rješenja. Tako ćemo, zajedno s drugima, lakše prevladavati oskudicu, nezaposlenost, bolest, napetosti i sukobe, pogreške, rane i razočaranja, koji prečesto razaraju ljudske živote i sudbine.

U predblagdanskom razdoblju, kad slaveći Božić slavimo Božju intervenciju u svijet, ljudsku povijest i život, za učenike osnovnih i srednjih škola izradili smo narukvice u 10 boja i s 10 poticajnih pitanja: Zašto ne voljeti/ slaviti/ dijeliti/ oprostiti/ vjerovati/ popraviti/ mijenjati/ stvarati/ zahvaliti/ darovati? Drugim riječima: zašto ne intervenirati, zašto se ne uključiti i ne pomoći?

Željeli bismo da svaki učenik i svaka učenica uzmu po jednu narukvicu, te da svi učenici koje žele i mogu pomognu korisnicima pomoći prilogom od 5 kuna. Oni kojima je to nemoguće, neka daruju makar i manji prilog, a ako ne mogu pomoći, neka svejedno uzmu narukvicu i nose je.

Polovicu prikupljenih sredstava škole mogu, kao i dosad usmjeriti obitelji(ma) u potrebi u vlastitoj sredini, a polovicu će uplatom na račun Hrvatskog Caritasa.

Pojedinosti o akciji možete pratiti na www.caritas.hr

mons. Fabijan Svalina

ravnatelj Hrvatskog Caritasa

objavio: Anita Štimac   datum: 3. 12. 2016.