BOŽIĆNA ČAROLIJA UČENIKA, UČITELJA I RODITELJA OSNOVNE ŠKOLE ČAVLE

Dom kulture Čavle, 19. prosinac 2016.

Čovjekova dobrota je plamen koji se može sakriti, ali nikada ugasiti.

/ Nelson Mendela /

Prosinac je hladni, mudri starac sijede brade koji ledi potoke i rijeke, dolazi s vjetrom i snijegom, zatvara nas u domove. U sigurnosti svoga doma čekamo božićno svjetlo koje nam uvijek razgali srca i pali plamen dobrote. Pitamo se koji je smisao božićnog svjetla ako ne volimo i ne pomažemo onima koji nisu tako sretni i kojima su nedaće, siromaštvo i bolest svakodnevnica. U vrtlogu nemilih događaja takvih je nesretnih duša svakim danom sve više. Na njih mislimo i pomažemo im tijekom cijele godine, ali u prosincu se plamen dobrote još više rasplamsa, jer dobrota je najljepša čovjekova boja. I kako Mark Twain kaže …. dobrota je jezik kojeg gluhi mogu čuti i slijepi vidjeti…

U prosincu se organiziraju brojne manifestacije, koncerti i akcije čiji se prilozi upućuju ljudima kojima je pomoć najpotrebnija.

Učenici naše škole iskazali su se humanošću na svoj dječji način. Marljivo su pripremali sa svojim učiteljima igrokaze, scenske igre, pjesme i plesove koje su pokazali brojnoj publici koja je nazočila Božićnom  humanitarnom koncertu Dobro je činiti dobro u Domu kulture Čavle, 19. prosinca.

Uz pregršt dobre volje, otvorenog srca i puno mašte, izradili su originalne ukrasne predmete namijenjene božićnom sajmu. Učeničkim radionicama pridružili su se i roditelji i s radošću pomagali svojoj djeci i učiteljicama.

Zahvaljujući mnogobrojnim posjetiteljima i njihovim dobrovoljnim prilozima, prikupljeno je gotovo 13 000,00 kuna što potvrđuje mudru misao da nitko ne može pomoći svima, ali svatko može pomoći nekome. Dragi će ljudi tako pomoći djeci u dalekoj  Africi, malim bolesnicima u Dječjoj bolnici Kantrida, Hospiciju Marija M. Kozulić u Rijeci i potrebitim obiteljima s područja Općine Čavle.

Božićnu čaroliju pomogla je tkati Općina Čavle koja je ustupila dvoranu. Svoj doprinos dobroj i veseloj atmosferi dali su i plesači RIS DANCE CENTRA, plesnog studija pod vodstvom Ivone Brnelić, plesne skupine SIRIUS koju vodi naš nekadašnji učenik Roman Vrančić i male zumba plesačice pod dirigentskom palicom voditeljice Eli Trubić. Za ozvučenje i rasvjetu pobrinula se tvrtka DBoki iz Čavala.

I tako dok naš mudri starac sijede brade polako odlazi u noć, čekamo Božić kad se ljubav daje i prima na dar, a vjera i nada u svakome sja, sjetimo se velikih riječi malog princa: Dobro se može vidjeti samo srcem. Najbitnije je uvijek sakriveno oku!

Otvorimo srca, pružimo si ruke, svjetlost s neba doći će sama, jer Božić je, Božić je u nama!

Đeni Kunsek, učiteljica RN-e

ZAHVALA ZA DONACIJU

Zaprimili smo e mail  gđe Ivane Kralj, koordinatorice UNICEF-ovog projekta Škole za Afriku :

Od srca hvala učenicima i djelatnicima vaše škole na podršci UNICEF-ovom programu Škole za Afriku i aktivnostima u zaštiti i promicanju dječjih prava.

Svojim donacijama pokazujete solidarnost s najranjivijim skupinama djece i pomažete im ostvariti njihove pune potencijale.

Uz toplu zahvalu i srdačne pozdrave,

Ivana Kralj.

MALI HUMANITARCI U POSJETU DJEČJEM DOMU IVANA BRLIĆ MAŽURANIĆ U LOVRANU

16.12.2017.

Mali humanitarci, u pratnji vjeroučitelja Ilijana Letice i vjeroučiteljice Kornelije Radošević,  posjetili su 16.12.2016. djecu koja se nalaze u Dječjem domu Ivana Brlić Mažuranić u Lovranu.

Donijeli smo im prigodne poklone povodom božićnih blagdana.

Korisnici i zaposlenici Doma su nas vrlo lijepo primili, a mi smo bili zadovoljni jer smo  razveselili djecu koja žive u malo drugačijim uvjetima od nas.

Njihov iskren osmijeh i uspomenu na zajedničko druženje dugo ćemo nositi u našim srcima.

Vjeroučiteljica Kornelija Radošević

objavio: Anita Štimac   datum: 27. 12. 2016.