PRVAŠIĆI U ART KINU I PRIRODOSLOVNOM MUZEJU

I ovo polugodište prvašići su se odlučili pogledati besplatnu projekciju filma Hrabri mališan u Art kinu u sklopu projekta Škola u kinu. (Cilj ovog projekta je razvijati kod djece interes za film od najranije dobi te omogućiti bolje razumijevanje filmske kulture općenito.)

Hrabri mališan je nijemi film, bez dijaloga. Autori ovog animiranog filma opredijelili su za stvarniji pristup prikaza života u prirodi pa tako, kao i u životu, mravi i bubamare ne govore, već se pomoću zvukova iz prirode i uporabom glazbe gradi filmska priča. U svijetu suvremenih animiranih filmova koji "bombardiraju" gledatelje agresivnim zvučnim i vizualnim podražajima te nepotrebno kompleksnim fabulama, Hrabri mališan je dokaz da animirani film, uz korištenje suvremenih animacijskih tehnika, može zaokupiti dječju pažnju jednostavnom pričom prepričanom samo pomoću slike i zvuka. Film uspješno spaja snimljene, realistične sekvence s animacijom, a simpatični likovi, dinamična priča i suptilan smisao za humor čine ovaj film idealan za najmlađe gledatelje.

Nakon animiranog filma o prirodi krenuli su prema Prirodoslovnom muzeju Rijeka i tamo proširili priču o kukcima, fosilima, morskim bićima i bićima iz prošlosti. Poigrali su se u obližnjem parku u kojem su mogli vidjeti vodene kornjače.

Alenka Žagar Pančić, RN-a

objavio: Anita Štimac   datum: 7. 3. 2017.