DOGAĐAJ KOJI ĆEMO PAMTITI

Nezaboravni susret sa Silvijom Šesto

Silvija Šesto, uspješna i priznata autorica za djecu posjetila nas je u Gradskoj knjižnici na Čavlima.

26. travnja u knjižnicu Čavle došla je poznata dječja spisateljica Silvija Šesto na jednosatno druženje s odabranim učenicima od 5.- 8. razreda naše škole.

Duhovito, zabavno, opušteno

Prvo je predstavljala sebe, svoj život i rad. Nije ni čudo da je dobitnica mnogobrojnih nagrada! Čuli smo zanimljivu anegdotu o tome kako je jednom slučajno ubacila knjigu u perilicu rublja. Duhovita književnica zatim nam je pročitala ulomak iz knjige Bum Tomica, svojega djela prema kojemu je nastala i predstava. Postavila je i nekoliko nagradnih pitanja, a oni koji su točno na njih odgovorili, sada uživaju u njezinim divnim djelima s posvetama koja su dobili na dar. Također je odgovarala na naša mnogobrojna pitanja. Ispričala nam je i priču o takozvanim zezomljanima, likovima s drugog planeta koji jako vole prirodu i održavaju je čistom na našem planetu Zemlji. Potom je pročitala ulomak iz romana Debela. To je njezino djelo vrlo popularno i dobilo je mnoge književne nagrade. Ulomak mi se izrazito svidio te me potaknuo da odmah posudim i pročitam cijelu knjigu.

Ovo je vrijedilo doživjeti                         Zabavljena publika

Kada je otkucalo podne, znali smo da se bliži kraj našega druženja, što nikako nismo željeli, pa smo ga uspjeli još malo produžiti. Bilo nam je svima zaista zanimljivo, a atmosfera je tijekom cijelog susreta bila opuštena i vrlo ugodna. Nadamo se ponovnom druženju s ovom odličnom spisateljicom.

Mario Vuk, 5.c dobiva knjigu na dar              Dođite nam opet!

Lara Mohorić , 7. b

objavio: Anita Štimac   datum: 1. 5. 2017.