Preventivni program za učenike četvrtih razreda

ZAJEDNO VIŠE MOŽEMO

21.11.2017., 3. policijska postaja Rijeka

Učenici četvrtih razreda su u pratnji svojih učiteljica posjetili 3. policijsku postaju u Rijeci i tako realizirali prvu komponentu ovog preventivnog programa - Mogu ako hoću 1 (MAH 1).

Učenici su se upoznali sa oblicima neželjenog ponašanja koji dovode do ovisnosti i smanjenja kvalitete življenja. Veliki interes učenika izazvao je obilazak policijske postaje, posebno sobe za ispitivanje te interventnih policijskih vozila.

Cilj dvosatnog posjeta policijskoj postaji je upoznavanje učenika sa zaštitnom ulogom policije i načinima na koji se mogu obratiti za pomoć te edukacija o samozaštitnom ponašanju u slučajevima pronalaska predmeta vezanih uz drogu, nasilje, vandalizam i drugih oblika rizičnih i društveno neprihvatljivih oblika ponašanja. Nakon predavanja i obilaska policijske postaje, svaki učenik je dobio knjižicu Moj podsjetnik čiji se sadržaj temelji na preventivno - sigurnosnom aspektu.

Nakon realizacije prve komponente programa, u mjesecu svibnju, u dvorištu i sportskoj dvorani OŠ Čavle, za učenike četvrtih razreda OŠ Čavle i OŠ Jelenje - Dražice, provodi se druga komponenta programa, Sajam mogućnosti. U suradnji s lokalnom zajednicom i udrugama, klubovima i društvima koja djeluju na području lokalne zajednice, policija će upoznati učenike s  korisnim alternativama, odnosno sportskim, kulturnim i drugim sadržajima kojima mogu kvalitetno ispuniti svoje slobodno vrijeme. Učenici će imati priliku direktno komunicirati s izlagačima, aktivno sudjelovati u različitim ponuđenim sadržajima te organiziranim sportskim natjecanjima i kulturnim sadržajima.

Ivana Manjgotić, uč. RN-e

objavio: Anita Štimac   datum: 29. 11. 2017.

« Ožujak 2024 »