MJESEC KNJIGE 2018.

Školski sat s književnicom Sanjom Pilić

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige 2018., koji obuhvaća razdoblje  od 15. listopada do 15. studenoga bit će organizirano  mnoštvo programa koji  su povezani  s baštinom  koja čini temelj nacionalnoga i kulturnoga identiteta. Uz to, planiraju se brojne aktivnosti kojima se promiče knjiga i potiče čitanje kao društvenu vrijednost. Književne večeri, susreti s književnicima, čitateljski klubovi aktivnosti su kojima je moguće ostvariti glavne ciljeve navedene manifestacije.

Školu je posjetila hrvatska književnica Sanja Pilić koja je tijekom jednoga školskoga sata 23. listopada učenicima 5. – 8. razreda predstavila svoje književno stvaralaštvo te je strpljivo odgovarala na brojna učenička pitanja o tome kako nastaje književno djelo, koja joj je knjiga najdraža, gdje nalazi inspiraciju za svoje knjige i slično. Književnica je upoznala učenike s pojedinostima iz vlastita života, predstavila je pojedine likove iz knjiga, kada je i zašto počela pisati, kako nastaju njena djela i zašto voli pisati za djecu i mlade. Jednostavnim pristupom i duhovitošću pridobila je pažnju učenika. Tekstovi Sanje Pilić često se javno izvode pa su na književnom susretu, Bruno Baćac i Dora Čargonja, učenici naše škole,  imali priliku izvesti tekstove književnice kojima su bili veoma uspješni na brojnim natjecanjima. Na kraju susreta književnica Sanja Pilić potpisala je knjige malih čitatelja.

Na književnom susretu                            Djela Sanje Pilić

Hoću pisati!                      Izvođenje teksta Sanje Pilić

Književnica je podijelila autograme

Dolores Maršanić, učiteljica hrvatskoga jezika

objavio: Administrator   datum: 28. 10. 2018.