GROBNIČKOJESENSKI DANI 2018.

MLADI SU BAŠĆINE GLASI

Kao i svake godine, jesen na Grobniku je zanimljiva i  bogata jer se tijekom listopada organiziraju brojni susreti učenika 9 osnovnih škola Primorsko- goranske županije sa ciljem promicanja čakavskog narječja, tradicijske pjesme i plesa te bogate kulturne baštine.

Zajedničkim kulturnim programom škola učesnica programa Grobnička jesen, privodi se kraju ovogodišnja jesen na Grobnišćini. Nakon svečanog proglašenja pobjednika literarno – likovnog natječaja Darovani, terenske nastave u Kaštelu u Gradu Grobniku i nagradnog izleta za nagrađene učenike i njihove učitelje mentore u Novi Vinodolski, osnovne škole predstavile su svoj rad i svoj kraj prigodnom izložbom te glazbenim, scenskim i plesnim nastupima u Domu kulture Čavle 25. listopada 2018.

Natječaj Darovani - nagrađeni radovi

Detalj izložbe učeničkih radova

Organizator programa je Katedra Čakavskog Sabora Grobnišćine, a pokrovitelj Općina Čavle. Osnovna škola Čavle kao škola domaćin, započela je program nastupom školskoga zbora koji je izveo pjesmu Veli oganj.

Posebno treba istaknuti učenice Anju Juričić i Fani Šafar koje su se odlično snašle u ulozi voditeljica, nastup školskog zbora te nastup učenice Elene Ban i čakavske grupe. Program i tekst za voditeljice osmislila je učiteljica hrvatskoga jezika Dolores Maršanić, zbor je uvježbao učitelj glazbene kulture Marko Fabris, a Male čakavčiće i Elenu Ban uvježbale su učiteljice Anita Zaharija i Katarina Badurina Miculinić. Za postav izložbe zaslužna je učiteljica likovne kulture Monika Kukučević.

Voditeljice Anja i Fani

OŠ Čavle

U ime Katedre Čakavskog Sabora Grobnišćine, učenicima se obratio dopredsjednik KČSG Norbert Mavrinac, a dobrodošlicu učenicima, učiteljima mentorima i ravnateljima zaželjela je načelnica Općine Čavle Ivana Cvitan Polić. Njeni stihovi o voljenom grobničkom kraju, napisani 1998. godine, našli su svoje mjesto u ovogodišnjem svečanom programu.

Ovo je bila još jedna prilika da se podsjetimo kako lijepo zvuči naša domaća beseda i što sve mogu i znaju naši školani. Pred nama je još jedan izazov, zavičajni kviz Gdje sam – tko sam, za koji se, uvjereni smo, vrijedno spremaju učenici iz škola učesnica programa Grobničkojesenski dani 2018.

OŠ Hreljin

OŠ Ivana Mažuranića, Novi Vinodolski

OŠ Sveti Matej, Viškovo

Tanja Stanković, ravnateljica škole

objavio: Administrator   datum: 7. 11. 2018.