ČETVRTI RAZREDI SU U LISTOPADU POSJETILI GRAD ZAGREB

Dolaskom u Zagreb iz autobusa smo vidjeli rijeku Savu, Medvednicu, zagrebačku katedralu, autobusni kolodvor, Hrvatsko narodno kazalište, Trg kralja Tomislava i park Zrinjevac.

Radi broja učenika podijelili smo se u dvije grupe pa je jedna grupa odmah išla u Muzej iluzija, a druga se grupa u pratnji agencije i lokalnog vodiča uputila u razgled znamenitosti grada. U Muzeju iluzija učenici su rado proučavali neke fizikalne pojave koje okom nisu odmah shvatljive. Zabavili su se i ponešto naučili.

Razgled gradom je obuhvaćao: Trg bana Josipa Jelačića, Manduševac, razgled makete grada, katedralu, Kamenita vrata, Trg sv. Marka, Katedrala sv. Marka, zgrade Sabora i Vlade, Kulu Lotrščak, vožnju uspinjačom, Ilicu, Dolac. Pričali smo o legendama, poznatim osobama, o povijesti i o znanostima grada Zagreba. Uspoređivali smo Zagreb s našim gradom, uočili smo razlike u vremenskim prilikama, dotaknuli smo teme klime i reljefa.

Nakon razgleda grada išli smo autobusom prema Parku šumi Maksimir. Vidjeli smo sportski centar, stadion NK Dinama. Prošetali smo Parkom Maksimir i došli do ZOO koji nudi razgled brojnih životinja u njihovom gotovo prirodnom ambijentu. Nakon dvosatnog razgleda krenuli smo do naših autobusa i sretno stigli u Čavle.

Učiteljice 4.a, 4.b, 4.c i PŠ Grobnik

objavio: Maja Rendić   datum: 3. 12. 2019.