DOBRO JE ČINITI DOBRO

Božićni program i prigodni sajam učeničkih radova

Dom kulture Čavle, 17.12.2019.

Znam, negdje mjesta ima
na svijetu kojem živimo mi
još negdje sunca ima
gdje postoje još sni
                     / Jalta, Jalta/

Devetu godinu zaredom, učenici, djelatnici i roditelji OŠ Čavle dio su prekrasne priče o humanosti, pomaganju i ljepoti darivanja. Pouka ove priče je da nije bogat onaj tko ima već onaj tko daje te se nadamo da ova priča, za razliku od ostalih priča, ima svoj početak, ali ne i kraj.

Prepun Dom kulture Čavle bila je najbolja nagrada i priznanje učenicima i njihovim učiteljima za trud i marljivo uvježbavanje plesnih, glazbenh i scenskih točaka. Program su otvorili voditelji Dora i Bruno riječima iz svima poznate pjesme Jalta, Jalta koje su bile i misao vodilja cijelog programa. Brojnost publike i preko 400 učenika koji su sudjelovali u programu najbolje govore u prilog riječima pjesme. I doista, Dom kulture Čavle bio je te večeri mjesto gdje snovi nikada ne prestaju i gdje svatko može osjetiti snagu ljubavi, humanosti i dobrote.

Bogat i raznovrstan program započeo je glazbenim dionicama Gašpara na bubnjevima, Paule na violini, Dominika na harmonici te Lore i Nike na pianinu. Nakon toga su zaredali plesni, glazbeni i scenski nastupi učenika. Poseban pljesak dobili su ovogodišnji debitanti, učenici prvih razreda te učenici trećih razreda i učiteljica Katarina koja je otpjevala pjesmu Jalta, Jalta. Već tradicionalno, dio ove priče bili su i Plesni studio Sirius te RiS Dance Centar.

Osim što su vrijedno vježbali za svoj nastup, učenici su nekoliko tjedana ranije započeli sa izradom prigodnih radova koje su izložili u predvorju Doma kulture. U izradi radova sudjelovali su i roditelji te im ovom prilikom posebno zahvaljujemo. Dobrovoljnim prilozima sakupljeno je gotovo 15.000,00 kn namjenjenih za UNICEF-ov projekt Škole za Afriku i pomoć potrebitim obiteljima na području Općine Čavle. Kao uspomena na ovogodišnju priču, simboličan iznos pridodat će se sredstvima namjenjenim oplemenjivanju hodnika u novom krilu škole edukativnim sadržajima i klupicama za sjedenje.

U samo jednoj večeri ostvarilo se uistinu mnogo. Svi zajedno smo se podsjetili kako je DOBRO ČINITI DOBRO, a ostvareni su i ishodi kurikuluma međupredmetnih tema: građanski odgoj i obrazovanje, financijska pismenost, socijalni razvoj... – jednom rječju učilo se biti čovjekom u pravom smislu te riječi.

objavio: Maja Rendić   datum: 3. 1. 2020.

« Ožujak 2024 »