Cijenjeni roditelji, dragi učenici,

na mrežnim stranama škole objavljivat ćemo obavijesti i novosti vezane za organizaciju nastave na daljinu te molimo da iste što češće posjećujete.

1. - 4. RAZRED

Početak nastave na daljinu – ponedjeljak, 16. ožujak 2020.

Nastava na daljinu izvodit će se gledanjem obrazovnog programa Škola na trećem (HRT 3). Od srijede, 18. ožujka, učitelji će komunikacijskom kanalima slati roditeljima materijal za ponavljanje i vježbanjee.

UČENICI

1. - 4. razreda

Pratiti Školu na trećem od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. (HRT 3)

TERMINI PRIKAZIVANJA ŠKOLE NA TREĆEM

1. razred: 8.00 – 10.00 sati

2. razred: 10.00 – 12.30 sati

3. razred: 13.00 – 16.00 sati

4. razred: 15.00 – 19.00 sati

UČITELJI

Obavijestiti roditelje ranije kada je termin prikazivanja za njihov razred. Od srijede dnevno roditeljima slati materijale za vježbanje.

RODITELJI

Pratiti upute učitelja. Svi materijali Škole na Trećem bit će dostupni i na zahtjev i na Youtubeu.

UČENICI KOJI ĆE DOLAZITI U ŠKOLU

Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi.

U školi se neće odvijati nastava. Učenici će Školu na Trećem pratiti u školi ukoliko je termin emitiranja za njihov razred u vrijeme dok su u školi, a ukoliko nije Školu na trećem  gledaju kod kuće.

Ako je termin za prikazivanje Škole na Trećem tijekom boravka u školi osigurati će se uvjeti da ga djeca gledaju, a ako nije imaju aktivnosti kao u produženom boravku.

Učenici koji su uključeni u Program produženog boravka zbrinut će se od 7.00 do 17.00 sati, a učenici koji nisu uključeni u Program produženog boravka u školi su u vremenu prema rasporedu za taj dan.

5. – 8. RAZRED

Početak nastave na daljinu – ponedjeljak, 16. ožujak 2020.

Nastava na daljinu izvodit će se u ponedjeljak i utorak, 16. i 17. ožujak 2020., putem obrazovnog programa na Sportskoj televiziji prema dole dostupnom rasporedu.

Od srijede, 18. ožujka, započinje funkcionalna nastava na daljinu - razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni učitelji daju aktivnosti i zadatke.

• Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali se neće inzistirati da to rade u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana jer će možda doći do teškoća u pristupanju internetu ili dostupnosti uređaju.

Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.

• Skrećemo učenicima pažnju na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju gdje vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici.

Za neprimjereno ponašanje i ophođenje učenici mogu snositi posljedice u skladu sa Pravilnikom o kriterijima za izricanje pedagoških mjera.

• Ministarstvo znanosti i obrazovanja pripremilo je osnovni obrazovni paket i raspored sati, a predmetni učitelj u virtualnom razredu isporučuju ostale i dodatne sadržaje i aktivnosti, što će biti jasno istaknuto na mrežnim stranicama škole.

• Na mrežnim stranicama škole objavljivati će se sve informacije s odgovarajućim rasporedom sati i poveznicama (linkovima) na virtualne učionice i digitalne materijale.

UČENICI

5. - 8. razreda

U ponedjeljak, 16.3.,  gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom.

U utorak, 17.3.,  gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim učiteljima, idu u virtualni razred i slijede upute razrednika i predmetnih učitelja.

U srijedu, 18.3., početak funkcionalne nastave na daljinu.

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

5. razred: 8.00 – 9.30:

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

6. razred: 9.30. – 10.45:

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

7. razred: 10.45 – 11.50:

MAT, HRV, BIO, GEO

8. razred: 11.50 – 12.45:

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

UČITELJI

U ponedjeljak razrednici testiraju virtualnu učionicu s učenicima, u utorak i predmetni učitelji. Od srijede razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni učitelji daju aktivnosti i zadatke.

RODITELJI

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

objavio: Maja Rendić   datum: 15. 3. 2020.