PORUKA UČENICIMA I RODITELJIMA

Dragi učenici,

za sve nas ovo je veliki test u kojem imamo priliku pokazati koliko smo spremni za nove izazove i drugačije načine rada i učenja. Od svih nas se traži da budemo strpljivi i disciplinirani, svjesni odgovornosti za vlastiti napredak. Škola za život je počela u pravom smislu riječi – sada i za sve.

Uvjerena sam ćete spremno prihvatiti mogućnosti koje vam nudi rad u virtualnim učionicama.

U tijeku su i zadnje pripreme za potpunu funkcionalnost nastave na daljinu koja kreće u srijedu, 18. ožujka. Danas i sutra, 16. i 17. ožujka, testiraju se online sustavi pri čemu imate obavezu pratiti obrazovne sadržaje dostupne na mrežnim stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja, Škole za život i OŠ Čavle te obrazovni program na Sportskoj televiziji.

Raspored emitiranja obrazovnih sadržaja objavljivat će se na službenim stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja i Škole za život te mrežnim stranama škole.

Svi učenici 5. - 8. razreda, koji to još nisu učinili, imaju obvezu prijave u Office 365 sustav kako bi se istovremeno testirala komunikacija s razrednicima i predmetnim učiteljima te razumijevanje same aplikacije za udaljeno učenje.

Još jednom skrećemo učenicima pažnju na obavezu primjerenog oblika ponašanja i ophođenja  u virtualnom okruženju gdje vrijede slična pravila kao i u učionici.

Od srijede, 18. ožujka, uspostavom funkcionalne nastave na daljinu, uz obrazovne sadržaje koji će i nadalje biti objavljivan na stranicama MZO-a, Škole na život i mrežnim stranama škole te obrazovni program na Sportskoj televiziji, učenici će putem sustava Office 365 dobivati, u skladu s uobičajenim rasporedom sati, od predmetnih učitelja i razrednika digitalne materijale, upute i zadatke te linkove za preuzimanje digitalnog materijala. Razrednici i predmetni učitelji će usmjeravati učenike, pratiti njihov rad i pružati potrebnu pomoć i podršku u radu. Kao takav, rad učenika se neće ocjenjivati.

U novonastaloj situaciji, apeliram da budete svjesni odgovornosti za vlastito zdravlje i zdravlje vaše obitelji. Pridržavajte se uputa mjerodavnih institucija. Vi ste naša odgovornost i naša budućnost.

S željom da se čim prije vratite u svoju školu i sjednete u svoje klupe, sve vas lijepo pozdravljam i želim puno uspjeha i zadovoljstva tijekom rada u virtualnim učionicama gdje vas čekaju vaši razrednici i predmetni učitelji. Krenite zajedno u otkrivanje novog!

Ravnateljica Tanja Stanković

Poštovani roditelji,

zahvaljujemo svim roditeljima koji su se prilagodili novonastaloj situaciji te zbrinuli djecu sukladno preporukama Nacionalnog stožera civilne zaštite o socijalnom distanciranju.

Za sve nas ovo je veliki test i izazov u kojem imamo priliku pokazati koliko smo strpljivi, disciplinirani i svjesni odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje svoje obitelji i svojih sugrađana, a ponajprije zdravlje djece koja su naša zajednička odgovornost i naša budućnost.

Obavljamo i zadnje pripreme za potpunu funkcionalnost nastave na daljinu koja kreće u srijedu, 18. ožujka. Danas i sutra, 16. i 17. ožujka, testiraju se online sustavi za naše učenike koji pri tome imaju obavezu pratiti obrazovni program na HRT 3 (1. - 4. razred) i Sportskoj televiziji (5. - 8. razred).

Svi učenici 5. - 8. razreda, koji to još nisu učinili, imaju obvezu prijave u OFFICE 365 sustav kako bi se istovremeno testirala komunikacija s razrednicima i predmetnim učiteljima te razumijevanje same aplikacije za udaljeno učenje.

Od srijede, 18. ožujka, uspostavom funkcionalne nastave na daljinu, uz obrazovne sadržaje koji će i nadalje biti objavljivan na stranicama MZO-a, Škole na život i mrežnim stranama škole te obrazovni program na Sportskoj televiziji, učenici će putem sustava OFFICE 365 dobivati, u skladu s uobičajenim rasporedom sati, od predmetnih učitelja i razrednika digitalne materijale, upute i zadatke te linkove za preuzimanje digitalnog materijala. Razrednici i predmetni učitelji će usmjeravati učenike, pratiti njihov rad i pružati potrebnu pomoć i podršku u radu. Kao takav, rad učenika se neće ocjenjivati.

Učenici 1. - 4. razreda, uz gledanje obrazovnog programa Škola na trećem (HRT 3), trebaju pratiti upute, zadatke i zadane aktivnosti koje će dobivati putem komunikacijskog kanala učitelja s roditeljima, a u skladu s uobičajenim rasporedom sati.

Molimo roditelje i učenike za razumijevanje kada je riječ o objavljenim ili emitiranim obrazovnim sadržajima  koji nisu u potpunosti u skladu sa dinamikom obrade jer se radi o sadržajima kreiranim za sve učenike osnovnih škola RH-e.

I dalje molimo da pratite mrežne strane škole kako bi bili pravovremeno informirani.

objavio: Maja Rendić   datum: 17. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »