"PIROTEHNIČKA SREDSTVA"-RADIONICA ZA UČENIKE ŠESTIH RAZREDA

Dana  27.studenog 2013. u organizaciji Društva naša djeca Čavle i  OŠ Čavle održana je tradicionalna, sedma  radionica za učenike šestih razreda na  temu „Pirotehnčka sredstva“.  Radionici su prisustvovali  Anđelko Josipović, djelatnik odsjeka za protueksplozivnu zaštitu Rijeka, Mario Bernobić, zapovjednik DVD Čavle, liječnica Dubravka Cvjetović i ravnateljica OŠ Čavle Tanja Stanković.

Moderatorice radionice bile su učenice Sara Bunić, Maja Fućak  i Marina Čunko uz pomoć psihologinje Ankice Banduka i Tanje Šojat, predsjednice DND Čavle i učiteljice RN-e.

Pred nama su božićni i novogodišnji blagdani. Na žalost svake smo godine svjedoci crnih statistika u broju ozlijeđenih, koji su zbog svog ili tuđeg neodgovornog ponašanja stradali tijekom blagdana, a neki i s najtežim te trajnim posljedicama. Zato je, u nadi da će barem malo pomoći u prevenciji, osmišljena ova, sada već tradicionalna radionica. Ona je uz ostale preventivne programe  već rezultirala smanjenim brojem upotrebe pirotehničkih sredstava u okolišu škole i mjesta. Ovu činjenicu istaknuli su i gosti parlaonice .

Učenici su veoma pozorno slušali izlaganje gostiju kao i odgovore na pitanja koja su postavljale naše moderatorice. Gosti su prenijeli zajedničke poruke za roditelje i djecu:

Dragi roditelji!

Budite odgovorni za sebe i svoju djecu, razgovarajte s njima i ukažite im na moguće posljedice uporabe pirotehničkih sredstava. Ne koristite oružje i eksplozivna sredstva kako biste pokazali svoje veselje! Pirotehnička sredstva za zabavu, ako već želite, koristite umjereno i na mjestima gdje nećete umanjivati veličinu i značaj blagdana!

Djeco!

Ne dirajte, ne pomičite, ne rastavljajte i ne udarajte nepoznate predmete. Oni mogu ozlijediti vas i one koji se nalaze u vašoj blizini! Dozvoljena pirotehnička sredstva koristite samo u dozvoljeno vrijeme i uz prisutnost odrasle osobe.

Želimo da provedete mirne i sretne blagdane, ispunjene radošću i veseljem u krugu  najmilijih.

Radionica je završila u vedrom i pozitivnom ozračju uz čestitke za Čestit Božić i sretnu novu godinu.

Ankica Banduka, školski psiholog

objavio: Anita Štimac   datum: 1. 12. 2013.