VEČER MATEMATIKE – VEČER IGRE I ZABAVE

U organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, a uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, u četvrtak, 5. prosinca 2013. godine održana je Večer matematike. Te su večeri, diljem Hrvatske, održane brojne interaktivne radionice s ciljem da se  pokaže zabavna strana matematike i njena prisutnost u svakodnevnom životu.

Veselo je i zabavno bilo i u Osnovnoj školi Čavle, gdje se također održala Večer matematike.  Sudjelovali su učenici od prvog do osmog razreda, njih 73 i 32 roditelja. Četiri učiteljice, uz pomoć pet pripravnika, pripremilo je po pet radnih centara za svaki razred. Nakon zajedničkog okupljanja i kratkog predavanja o Pitagorinom poučku te njegovoj prisutnosti u datumu 5. prosinca 2013., sudionici i voditelji krenuli su prema svojim radnim centrima. Primjenjujući matematičke zakonitosti te stečene vještine i umijeća, na dva školska sata, sudionici su postali mali istraživači, forenzičari te igrači raznih igara (bingo, domino, memory…).

Nakon što su obišli sve radne centre namijenjene njihovoj uzrasti, učenici razredne nastave dobili su knjižicu s igrama kao uspomenu i podsjetnik na Večer matematike, a učenici od petog do osmog razreda dobili su zahvalnicu za sudjelovanje.

Poznata rečenica Sve što je lijepo kratko traje može se primijeniti i na tu večer. Vrlo su brzo prošla dva školska sata, a da učenici nisu pogledavali na zidni sat i iščekivali školsko zvono. Ono što svakako iščekuju i čemu se raduju su buduće  matematike u Osnovnoj školi Čavle.

Anita Štimac, učiteljica matematike i informatike

objavio: Anita Štimac   datum: 13. 12. 2013.

« Ožujak 2024 »