MAŠKARE 2014.

Baš kao i svake godine kada zavlada «peto godišnje doba», a s njime i maškarano ludilo, «vlast» u školskoj dvorani bar nakratko u svoje ruke  preuzmu maškare. Prigoda je to da svatko na sebe stavi masku koju želi i pokaže svoje «pravo lice». Maštovitosti i originalnosti prilikom izrade maski i ovaj put nije nedostajalo, školskom su dvoranom tako zaplesali Štrumpfovi zajedno sa svojim vječnim i zakletim neprijateljem Gargamelom, zaboravljajući bar na tren njihov vječni sukob, bilo je tu i kauboja, domino kockica, ronioca koji su ronili po suhom, nogometaša zajedno s njihovim navijačicama, lopova i policajaca, Coca Cola limenki, zombija, neizostavnih štrebera...

U četvrtak, 27. veljače 2014., za učenike od 5.-8. razreda bio je organiziran maškarani ples, vlast su u svoje ruke preuzele maškare, a  školskom se dvoranom zaorila pjesma i zavladalo veselje. Uslijedio je red plesa, red igara pa su se učenici  i ove godine  imali priliku okušati  u limbo plesu, badmintonu, avionskom letu ili košarci, a najbolji među njima bili su i nagrađeni.

Školskom su dvoranom zaplesali Štrumpfovi zajedno s Gargamelom, ronioci ronili po suhom, zombiji strašili, navijačice navijale, a Coca Cola limenke pružale osvježenje u uzavreloj atmosferi.

Bilo je veselo i razigrano, dobro raspoloženje zahvatilo je cijelu školu. Na samom kraju podijeljene su i nagrade najmaskama, 3. nagrada pripala je kaubojima (5.c), 2. domino kockama (5.b),

a 1. posve zasluženo Štrumpfovima (6.a).

U kategoriji pojedinačne najmaske pobjedu je uvjerljivo odnijela jedna stara nonica s velikim štapom kojim je cijelo vrijeme od sebe tjerala nestašne maškarice.

Vrijeme maškaranog ludila došlo je kraju, preostaje još samo paljenje dežurnog krivca-pusta, a na nama je da razmislimo koju bismo masku  mogli staviti dogodine.

Romina Stanković Šubat, učiteljica HJ-a

objavio: Anita Štimac   datum: 6. 3. 2014.