POSJET SLOVENSKOJ OŠ DOB, ŠKOLI DUGE TRADICIJE I BOGATE PROŠLOSTI

Upam, da bomo prijatelji še na mnoga leta…

Susret dviju ravnateljica

Riječi su  Barbke Drobnič, ravnateljice OŠ Dob iz Slovenije koja je uz svoje kolegice bila domaćin učenicima OŠ Čavle i voditeljicama 9. svibnja 2014. godine kada se obilježava Dan Europe.

Suradnja između dviju škola započela je 2013. godine kada su učiteljice OŠ Dob posjetile OŠ Čavle i započele raditi na zajedničkom projektu koji je uključivao rad jedne i druge škole. Prvi službeni posjet  školi bio je u vrijeme održavanja Riječkoga karnevala u veljači 2014. godine kada su slovenski učenici zajedno s učenicima OŠ Čavle krenuli kao Čavjanski žvejarini u maskiranu povorku. Nakon nekoliko mjeseci uslijedio je uzvratni posjet slovenskoj školi.

Druženje sa slovenskim učenicima

Nakon tople dobrodošlice, zajedničke marende, učenici su uz pratnju svojih voditeljica obišli školu, učionice i kabinete, sportsku dvoranu i knjižnicu, upoznali se sa svojim slovenskim vršnjacima te krenuli prema informatičkoj učionici gdje se održala jezična radionica na kojoj su učenici učili osnove slovenskoga jezika.

Učionica "angleščine"

Zanimljivi plakati

Jezična radionica na slovenskom jeziku

Ispred starog dijela škole u neposrednoj blizini školskog igrališta dragi prijatelji su organizirali slikanje kako bi naš susret ostao zabilježen i foto objektivom.

Za dugo sjećanje

Sportska natjecanja oduvijek oduševljavaju učenike pa su se naši učenici rado odazvali igrama sa Slovencima. Bilo je odbojke, skakanja u vreći, igre graničara, potezanje konopa.

Sportske igre

Nakon igre, učenici su imali priliku upoznati slovensku pjevačicu Nušu Derendu koja je 2001. godine osvojila 7. mjesto na Euroviziji  pjesmom Energy. Prilikom susreta našoj je škola uručena zajednička fotografija za uspomenu na jednodnevno druženje.

Poklon OŠ Dob OŠ Čavle

Susret s Nušom Derendom

Uslijedio je zajednički objed u školskoj blagovaonici te posjet Arboretumu, druženje u živopisnom parku dinosaura i uživanje u različitim vrstama cvijeća.

Petaši u Sloveniji

Centar Ljubljane je uvijek zanimljiva meta za posjetitelje tako da jednodnevna posjeta Sloveniji bila obogaćena šetnjom  Ljubljanom, Prešernovim trgom i vožnjom brodicom po rijeci Ljubljanici.

Zahvaljujući susretu i organizaciji posjete, sklopila su se nova prijateljstva, razmijenili su se brojevi mobitela, dogovorena je komunikacija putem Facebooka i na kraju, rodila se ideja o višednevnom boravku učenika kako u Sloveniji tako i u Hrvatskoj.

Voditeljice terenske nastave:

Ana Barković, Denis Pavin, Dolores Maršanić i Tanja Stanković

objavio: Anita Štimac   datum: 16. 5. 2014.

« Ožujak 2024 »