NATJECANJE MLADIH ČUVARA OKOLIŠA

Na Korzu 29.05.2014. godine učenice naše škole osvojile su 2.mjesto za estetsko uređenje štanda i 2.mjesto za eko plakat. Ukupno na natjecanju Mladih čuvara okoliša naša škola zauzela je 3.mjesto.

29.05.2014. godine učenice naše škole; Mia Vuk i Tea Milardović 7.a, Adisa Ese i Lana Štanfel 7.b te Tara Čebuhar Fućak i Klara Brigović 8.b sudjelovale su na Korzu na natjecanju Mladih čuvara okoliša organiziranog za učenike osnovnih i srednjih škola.
Njihove voditeljice bile su prof. kemije Ivana Vadlja i učiteljica razredne nastave Lidija Molnar Čargonja. Kao i svaki puta kada se natječemo ili imamo projekt vezan uz biljke našeg kraja veliku pomoć i suradnju ostvarujemo s udrugom  Vidov san i njezinom predsjednicom Marijom Vičević koja svakom projektu prilazi s velikim entuzijazmom i veseljem.

Natjecanje je bilo podjeljeno u dva dijela:

• priprema jela od nekonvencionalnih izvora iz prirode (motar, medvjeđi luk, ružine latice, trnina…) od čega smo morali napraviti variva, juhe, pečena jela, kruh,deserte, sokove, čajeve..
  • prepoznavanju zaštićenih područja PGŽa na slijepoj karti, prepoznavanju 10 samoniklih biljaka te vrsta brodica.

Žiri je ocjenjivao higijensko estetsko uređenje štanda, eko plakate, svako jelo posebno, susretljivost i poznavanje pripremljenih jela od strane učenika…

Nakon ocjenjivanja pripremljena jela dijelila su se zainteresiranim prolaznicima kojim je na pomoći oko vrsta bilja i njihovom značaju govorila gđa Marija Vičević.

Naša škola osvojila je 2.mesto za higijensko estetsko uređenje štanda, 2.mjesto za eko plakat. Ukupno na natjecanju Mladih čuvara okoliša naša škola zauzela je 3.mjesto.

objavio: Anita Štimac   datum: 13. 7. 2014.

« Ožujak 2024 »