GROBNIČKA JESEN 2014.

Priko sih brd i gromač  moj ča odzvanja…

U četvrtak, 30. listopada 2014., u Domu kulture Čavle, održana je ovogodišnja manifestacija Grobnička jesen koja je uz OŠ Čavle kao školu domaćina, okupila osam škola riječkog prstena koje njeguju ljubav prema kulturnoj baštini  i jeziku svoga kraja. Svaka škola se je predstavile kratkim, ali izuzetno kvalitetnim i zanimljivim nastupom te je publika mogla uživati u odličnim plesnim, glazbenim i scenskim nastupima učenika OŠ Bakar, OŠ Kraljevica, OŠ Kostrena, OŠ dr Josipa Pančića – Bribir, OŠ Hreljin, OŠ Ivana Manžuranića – Novi Vinodolski, OŠ Sveti Matej – Viškovo, OŠ Jelenje-Dražice i  OŠ Čavle.

U ime domaćina i organizatora ove tradicionalne manifestacije, prisutne su pozdravili načelnik Općine Čavle, Željko Lambaša , ravnateljica OŠ Čavle Tanja Stanković  te dopredsjednica  Katedre Čakavskog sabora  Grobnišćine, Vlasta Juretić. Programu su nazočili i ravnatelji  OŠ Bakar, OŠ Kostrena, OŠ  dr Josipa Pančića – Bribir, OŠ Hreljin, OŠ Ivana Manžuranića – Novi Vinodolski  i OŠ Jelenje-Dražice.

Uz pomoć učiteljice Katarine Badurina Miculinić i tajnika Katedre, Vinka Škarona,  voditeljice programa, Nika Klobučar i Karin Volarić, učenice 6.b razreda OŠ Čavle, izvrsno su odradile svoj zadatak.

Tijekom programa, predstavnici Katedre Čakavskog sabora Grobnišćine objavili su i rezultate literarno-likovnog natječaja Darovani. Za  nagrađene učenike i njihove učitelje mentore Katedra organizira izlet u Ogulin, u četvrtak, 6. studenog  2014. godine.

Grobnička jesen je sadržajno bogata manifestacija koja  već tradicionalno započinje u mjesecu  listopadu terenskom nastavom za učenike u Kaštelu u Gradu Grobniku, uključuje učešće škola sudionica programa  u likovno-literarnom natječaju Darovani, nastup u zajedničkom programu u Domu kulture Čavle i nagradni izlet za Darovane u mjesecu studenom te kviz znanja Gdje sam, tko sam tijekom mjeseca studenog i prosinca.

Darovani:

proza 1. – 4. razred:

Lorena Vlašić, 2.b, OŠ Čavle: Rožica; učitelj mentor: Neda Kanjer

Nina Maršanić, 2.b, OŠ Čavle: Visibabe; učitelj mentor: Neda Kanjer

Rita Balog, 4.a, OŠ Kostrena: Pomorci va moje familije; učitelj mentor: Branka Batinić

proza 5. – 8.  razred:

Ema Mureta, 5. razred, OŠ dr Josipa Pančića, Bribir: Daž; učitelj mentor: Suzana Šestak

Dea Sokolić, 7. razred, OŠ dr Josipa Pančića, Bribir: Priko sih brd i gromač  moj ča odzvanja; učitelj mentor: Jelena Franjković

Marko Rošić, 8. razred, OŠ Kostrena: Broštulin; učitelj mentor: Silvana Kopajtić Zurak

poezija 1. – 4. razred

Ivano Svetić, 2.a, OŠ Čavle: Rožice; učitelj mentor: Jasna Juretić

Valerio Burić, 2.a razred, OŠ Čavle: Kušin; učitelj mentor: Jasna Juretić

Andrej Grlaš, 4.a, OŠ Čavle: Buretina; učitelj mentor: Anita Zaharija

Lovro Randić, 4. razred, OŠ Bakar-PŠ Krasica: Plava slika; učitelj mentor: Ivana Sablić

Gabriela Pirak, 4. razred, OŠ Bakar-PŠ Krasica: More i ja; učitelj mentor: Ivana Sablić

Deni Beletić, 4. razred, OŠ Bakar-PŠ Krasica: Moru fala; učitelj mentor: Ivana Sablić

poezija 5. – 8. razred

Ramona Zoretić, 5.a, OŠ Čavle: Grobnišćina; učitelj mentor: Katarina Badurina Miculinić

Bruna Pejić, 5.b, OŠ Kraljevica: Zlatna halja jeseni; učitelj mentor: Maja Mandekić  Hajdinić

Anja Juričić, 6.b, OŠ Čavle: Zmišana jesen; učitelj mentor: Dolores Maršanić

Lucija Perušić, 8. razred,OŠ Jelenje-Dražice: Jesen; učitelj mentor: Marta Mihičić

Likovni radovi

Karlo Valenta, 3.b, OŠ jelenje-Dražice; učitelj mentor: Linda Crgol

Lorena Malbašić, 4.c, OŠ Čavle; učitelj mentor: Đeni Kunsek

Ana Gudelj, 2.b, OŠ Kostrena; učitelj mentor: Marina Miletić

Andre Zaharija, 7.c, OŠ jelenje-Dražice; učitelj mentor: Marina Mataija

Karla Lukežić, 8.c, OŠ Čavle; učitelj mentor: Monika Kukučević

Ana Rogulj, 8.d, OŠ Sveti Matej Viškovo; učitelj mentor: Inga Galović

objavio: Anita Štimac   datum: 3. 11. 2014.