25. NOVIGRADSKO PROLJEĆE I 39. ŠKOLA STVARALAŠTVA

Škola dječjeg stvaralaštva Novigradsko proljeće je jedinstvena škola stvaralaštva darovite djece na jezično-umjetničkom području. Nastala je radi poticanja darovitih učenika za izražavanjem riječju, gestom, slikom, zvukom i pokretom u uvjetima mentorske nastave radioničkoga tipa. Od 2010. škola ulazi u sustav natjecanja i smotri koje provodi Agencija za odgoj i obrazovanje.

Osnovni cilj Škole jest da učenici, a naročito učitelji-hospitanti prihvate drukčiji, suvremeniji način rada te da ga prenesu u svoje školske sredine.

Radionice se nalaze u OŠ Rivarela koja je domaćin Škole stvaralaštva. Radi se dvokratno, od 9 - 13 i od 16 – 19 sati. Svakodnevno se u večernjim satima organiziraju i popratna događanja poput likovnih izložbi, predstavljanja radionica, koncerata, ali i manje formalni sadržaji – disko večeri, karaoke, pidžama zabave…

Sudionici škole smješteni su u hotelu Laguna u blizini OŠ Rivarela do koje se dolazi šetnjom uz more.

Za svaku Školu stvaralaštva određuje se zajednička tema koja se suradnjom svih radionica razrađuje unutar svakog spomenutog izričaja. Ove godine zajednička tema bila je Slatkom loncu poklopac.

Na ovogodišnjem  Novigradskom proljeću sudjelovalo je pet učenica OŠ Čavle: Maja Marušić (Radijska radionica), Marina Čunko (Scenska radionica), Tara Martić (Slikarsko-scenografska radionica), Tea Karanfilovski (Izrada slikovnice), Karla Ušljebrka (Novine na internetu) te učiteljica-hospitantica Lidija Molnar Čargonja (Scenska radionica).  Više o prekrasnom tjednu kojeg smo provele u Školi stvaralaštva potražite na www.novigradsko-proljece.com/web/2014/.

Karla Ušljebrka, 5.c

objavio: Anita Štimac   datum: 17. 4. 2014.