FESTIVAL MATEMATIKE U PULI, 7. svibnja 2018.

Festival matematike u Puli ove je godine okupio više od 750 učenika osnovnih i srednjih škola te 150 mentora iz raznih krajeva Lijepe naše.

Matematičko društvo Istra uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje, Grada Pule, Zajednice tehničke i TZ grada Pule organiziralo je 13. Festival matematike u Puli.  U hotelu Park Plaza Histria održano je ekipno natjecanje Ekipa za 5 osnovnih i srednjih škola, a u isto vrijeme održana je i smotra projekata Matematika +.

Projekt Matematika + je smotra malih znanstveno-istraživačkih radova učenika osnovnih i srednjih škola čiji je smisao pokazati kako učenici vide svoj zavičaj okom i srcem matematike, kako primjenjuju i povezuju naučeno i kako otkrivaju svoj zavičaj kroz njegovu povijest, kulturu, umjetnost, arhitekturu, književnost, jezike…

Naša je škola sudjelovala u projektu Matematika +, a školu su prestavile Nina Tus, 5.a, Lora Birtić i Nina Perušić, 6.a te Dora Rački i Dorotea Mladenić, 7.a. Prezentirale su projekt Ričina koji su izradile na izvannastavnoj aktivnosti Kreativna matematika pod mentorstvom učiteljica Gordane Majnarić Janeš i Anite Štimac.

Primjenjujući matematička znanja i vještine u izradi projekta, pokazale su kako rijeka Rječina ima važno gospodarsko značenje za naš grad.

Šetnja Pulom

U obilasku Arene uz stručno vodstvo

Povjerenstvo je pohvalilo projekt Ričina za sveobuhvatan prikaz važnosti rijeke Rječine koristeći stare alate i modernu tehnologiju.

Voditeljice Kreativne matematike

objavio: Anita Štimac   datum: 15. 5. 2018.