BICIKLISTIČKA ŠKOLA

Prometna grupa

U organizaciji Doma mladih krenuo je program „Osposobljavanje učenika 5. i 6.r. OŠ za samostalno upravljanje biciklom u prometu BICIKLISTIČKA ŠKOLA.

Novim polaznicima povremeno će se pridružiti i Sara Mišić 6.b, Vito Zaharija i Elena Ban 6.a, učenici koji su se već iskazali svojim znanjem u prometuJ, a sve kako bi i ove godine mogli sudjelovati na natjecanju Sigurno u prometu u ime škole.

„…čuvajte nas, pazite nas
jer znakovi su premalo
valjda je i odraslima
do djetinjstva našeg stalo…“

Mira Reljac, učiteljica TK-e

Prometna grupa

U organizaciji Doma mladih krenuo je program „Osposobljavanje učenika 5. i 6.r. OŠ za samostalno upravljanje biciklom u prometu BICIKLISTIČKA ŠKOLA.

„Prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama djeca do 14. godine starosti ne smiju samostalno upravljati biciklom u prometu ukoliko ne posjeduju Potvrdu o osposobljenosti za upravljanje biciklom. Biciklistička škola provodit će Program osposobljavanja za upravljanje biciklom koji je donesen od strane Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta na temelju članka 215. stavka 3. Zakona o sigurnosti prometa na cestama i članka 27. stavka 5. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Program će obuhvaćati sadržaje iz područja Prometnih propisa i sigurnosnih pravila, prometne kulture i prometnog odgoja kroz koje polaznici, uz teoretska znanja, usvajaju vještine upravljanja biciklom i postupno vježbaju, savladavaju i stječu dodatne praktične vještine u vožnji biciklom u kontroliranim uvjetima. Nakon Programa, redoviti polaznici Škole stječu uvjet za polaganje Biciklističkog ispita.“

Dom mladih

Kako nam je želja da i naši učenici iskoriste priliku za obogaćivanjem znanja i vještina vezanih uz prometnu kulturu te za sigurnije kretanje na prometnicama, formirana je grupa zainteresiranih učenika.

Biciklistička škola trajat će 2 mjeseca i to od 24. listopada do 19. prosinca 2019.,svakog četvrtka.  Učenici odlaze na poligon nakon nastave.

U 12 i 40, iza benzinske pumpe u Čavlima organiziranim prijevozom učenici odlaze u Dom mladih i vraćaju se u 14 i 50 na isto mjesto. Biciklistička škola je besplatna.

Projekt podržava Primorsko- goranske županija.

Nakon prvog dana obuke učenici nisu skrivali svoje  oduševljenje programom.
Istina, vozačku dozvolu neće biti lako dobiti jer učenik treba biti vrlo uspješan i u praktičnom i u teorijskom dijelu. Međutim, s vozačkom ili bez nje, zasigurno će naučiti primjenjivati osnovna pravila ponašanja u prometu, a koje mnogi, stariji od 14 godina, bez škole i polaganja, jednostavno ne znaju.

Polaznici biciklističke škole u tekućoj godini: Dorian Juretić, Saša Jotanović,  Ante Vujasin,Andy Beriša, Bruna Nestorovski  5.b, Adriano Bogićević, Lukas Babajko, Matija Žeželić, Bartol Nastić, Tessa Ropac, Franko Radetić 5.c, Patrik Hajduković, Adrien Ban 5.a.

Novim polaznicima povremeno će se pridružiti i Sara Mišić 6.b, Vito Zaharija i Elena Ban 6.a, učenici koji su se već iskazali svojim znanjem u prometuJ, a sve kako bi i ove godine mogli sudjelovati na natjecanju Sigurno u prometu u ime škole.

„…čuvajte nas, pazite nas
jer znakovi su premalo
valjda je i odraslima
do djetinjstva našeg stalo…“

Mira Reljac, učiteljica TK-e

objavio: Maja Rendić   datum: 7. 11. 2019.