MAT LIGA 2. KOLO

U srijedu, 6. prosinca 2023.g. održano je drugo kolo ovogodišnje MAT lige. MAT liga ekipno je matematičko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola, nastalo je sa željom za popularizacijom matematike, većom motivacijom učenika i njihovih mentora te poticanjem zajedništva i timskog rada.

Natjecanju je pristupilo osam parova učenika drugih razreda, četrnaest parova učenika trećih razreda i pet parova učenika četvrtih razreda OŠ Čavle.

Među učenicima drugih razreda naše škole najuspješniji je bio par učenika 2.c razreda, kojeg su činili Lovro Linić  i Luka Miočić. Među učenicima trećih razreda posebno su se istaknuli učenici 3.a razreda Antonio Pavić i Vito Varmaz, koji su s osvojena 254 boda ostvarili vrlo dobar plasman među 598 parova prijavljenih parova u njihovoj kategoriji. Više od 50 % od maksimalnog broja bodova imali su i parovi učenika 3.c razreda: Judita Relja i Erin Mokrovčak, Mara Jukić i Elina Gagić , Karlo Maras i Deniz Boza te učenice 3.a razreda Leona Barčić i Leonarda Dražić. Naš najuspješniji par četvrtaša činili su učenici 4.b razreda Orhan Bahtiri i Patrik Zelić.

Bodovi iz svakog kola pribrajaju rezultatima prethodnih kola se ukoliko se sastav ekipe ne mijenja.

Tako se naši trećaši Antonio i Vito nakon 2. kola nalaze na 60. mjestu ukupnog poretka s 35. najboljim rezultatom među više od 600 parova učenika. Učenici koji tijekom nekog od  četiri kola natjecanja tijekom godine promijene partnera formiraju novi par te im se ne pribrajaju bodovi iz prošlih kola natjecanja.

Svim učenicima želim i ubuduće puno sreće i osvojenih bodova i da si nađu partnera s kojim mogu uspješno surađivati i ostvariti što bolji rezultat!

Učiteljica Andreja Miler

objavio: Antonia Juričić   datum: 18. 12. 2023.