Tancurice na ESDU Dance Star World Touru pobijedile u obje kategorije

Izuzetno smo ponosni na uspjeh naših učenica, članica plesne grupe Tancurice koja djeluju unutar Udruge Gromišćina zemja.

Naime, Ivona Čargonja, Nina Dujmić, Lara Haramija, Romana Mičetić, Tea Milardović, Maja Obrč, Nastja Štimac i Mia Vuk su 25. i 26. veljače sudjelovale na plesnom natjecanju ESDU Dance Star World Touru, kvalifikacijskom turniru za svjetsko finale koje će se održati od 16. do 20. svibnja u Poreču.

Uspjeh Tancurica je uistinu velik jer je na natjecanju sudjelovalo 1 240 plesača, podijeljenih u 30 grupa, pristiglih na natjecanje iz zemalja čitave regije.Žiri sastavljen od plesnih stručnjaka iz Belgije, SAD-a, Italije, Austrije, Južnoafričke Republike i mnogih drugih zemalja imao je priliku uživati u njihovom umijeću i to je nagradio dvjema nagradama: nagradom za disciplinu “step”, kategorija “group” i starosna dob “djeca”

( ples “Boogie Woogie” ) te nagrada za disciplinu “national/folkloric dance”, kategorija “group” i starosna dob “djeca” ( ples “Dance Over The Rainbow” ).

Svoj uspjeh svakako mogu zahvaliti voditeljicama: Tereziji Dubrović, Doris Perčulija i Marti Rak te voditeljici Udruge Gromišćina zemja, Biserki Fućak.

Još jednom iskrene čestitke i puno uspjeha na svjetskom finalu u Poreču!

O STEPU

Step je irski ples koji djeca izvode u stepericama – cipelicama s metalnim pločicama, a dio u papučicama.

Pri plesanju bitno je da plesači imaju besprijekornu tehniku i elemente irskog plesa te savršenu ujednačenost.

objavio: Administrator   datum: 5. 3. 2012.