Kazališni studio iz Dubrovnika

U utorak, 6. ožujka, u Osnovnoj školi Čavle  održana je predstava u izvedbi Kazališnog studija iz Dubrovnika. Dvoje dubrovačkih akademskih glumaca, Nerma Kreso i Darko Kavain, pružili su nam dva sata dobre zabave i približili nam život i djela Williama Shakespearea, jednog od najznačajnijih  imena renesanse.Treba napomenuti da se ovdje ne radi o predstavi u „klasičnom“ smislu riječi, već ona utjelovljuje kombinaciju predstave, predavanja i radionice u jednom. U nju su, manje ili više aktivno, bili uključeni gotovo svi učenici osmih razreda koji, iako u početku pomalo sumnjičavi prema onom što ih očekuje, na kraju ipak nisu krili oduševljenje viđenim i doživljenim.

Govoreći o životu i djelovanju samog Shakespearea,  glumci su vješto i zanimljivo odigrali odabrane prizore iz njegove komedije „San Ivanjske noći“.  Jedna od triju isprepletenih radnji prati nesretnu ljubav između Pirama i Tizbe. Uslijedio je jedan od boljih dijelova predstave; uključivanje samih učenika u njen tijek. Tako je učenik 8. b razreda Erduan Etemaj Zek uspješno odigrao ulogu „Zida s pukotinom“, na oduševljenje i radost svih prisutnih.

Erduan Etemaj Zek, učenik 8. b razreda u ulozi „Zida s pukotinom“

Okosnicu druge radnje čine jedan sretno (Lisandar i Hermija) i jedan nesretno (Demetrije i  Helena) zaljubljeni par. U ulozi Demetrija izvrsno se snašao Filip Linić, učenik 8. c razreda, a u ulozi Helene, Lorena Pančić, učenica 8. b razreda. Na samom kraju ove izvrsne scenske igre uslijedio je još prizor iz tragedije „Romeo i Julija“.

Filip Linić, 8. c kao Demetrije, Luka Jovanović, 8. c kao Noć, Erduan Etemaj Zek, 8. b kao Zid s pukotinom i Mario Perušić, 8. a kao Lav

Zahvalni smo dubrovačkim glumcima, ali ništa manje ni našim učenicima, što su nam pružili dva sata dobre zabave, ali i mnogo zanimljivih i korisnih informacija koje će nam zasigurno biti od koristi. Otišli su s velikim uspjehom, a mi se nadamo da će naša škola ugostiti još mnogo ovako talentiranih glumaca.

objavio: Administrator   datum: 9. 3. 2012.