Osnovnoj školi Čavle energetski certifikat

Regionalna energetska agencija Kvarner d.o.o., (REA Kvarner d.o.o.) osnovana kao županijska tvrtka za provođenje projekta energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije na području Primorsko-goranske županije, provodi pilot projekt Burza krovova javnih zgrada. Cilj projekta je iskoristiti potencijale zgrada, kojima je vlasnik ili upravlja Primorsko-goranska županija, za postavljanje instalacija fotonaponskih solarnih sustava za proizvodnju električne struje. Fotonaponski sustavi su izuzetno kvalitetni i pouzdani uređaji za proizvodnju električne energije iz energije sunca, ne proizvode buku i ne onečišćuju okoliš. U sklopu projekta je odabrano i projektno obrađeno osam lokacija, za koje su pojedinačno napravljene statičke i tehnoekonomske studije te je pokrenut postupak stjecanja statusa povlaštenog proizvođača električne energije pri nadležnim institucijama. Prvih pet javnih objekata na području Primorsko-goranske županije na kojima će se ugraditi i čime će započeti u praksi dugo pripremani projekt  su: Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir Krk, Osnovna škola Frane Petrića Cres, Dom zdravlja Crikvenica, Osnovna škola Čavle (krov školske sportske dvorane) i Osnovna škola Ivana Mažuranića Novi Vinodolski. Tako će Osnovna škola Čavle biti među prvima koji će dobiti energetski certifikat.

Radovi na postavljanju fotonaponskog solarnog sustava na krovu školske športske dvorane OŠ Čavle započinju u srijedu, 18. travnja 2012. godine i trajat će nekoliko dana. S obzirom da se radi o mjesecu travnju kada nizom eko aktivnosti i projekata obilježavamo Dan planete Zemlja i provodimo edukaciju učenika iz područja zdravlja i zdravog načinu života, ekologije i obnovljivih izvora energije, postavljanje fotonaponskog solarnog sustava i dobivanje energetskog certifikata uistinu je zasluženo priznanje našoj  školi.

objavio: Administrator   datum: 16. 4. 2012.