Posjet učenika i učitelja Tehničke škole za strojarstvo i brodogradnju OŠ Čavle

Prezentacija projekta  Hrvatski izumitelji The Best Of, vol. 1

U utorak, 17. travnja 2012., našu školu posjetili su učenici i profesori Tehničke škole za strojarstvo i brodogradnju te učenicima osmih razreda prezentirali svoj projekt Hrvatski izumitelji The Best Of, vol. 1 (sve što ste se oduvijek pitali o njima, a niste mogli saznati).

O radu na projektu autori su rekli:

„Kroz rad na projektu istražili smo neke od najznačajnijih izumitelja u Hrvatskoj čiji su izumi obilježili razvoj civilizacije. Želja nam je osvijestiti značenje naših znanstvenika kroz prizmu svjetske, europske i hrvatske znanstvene tradicije, a naročito uporabu njihovih izuma u svakodnevnici. Mnogi od naših znanstvenika ostaju nepoznanice učenicima, a ovim projektom učenici su istražili njihov rad, povezali značenje njihovih izuma s vremenom u kojem žive te popularizirali njihov značaj u svim segmentima života. Temeljna načela koja smo koristili u našem radu jesu involvirano učenje, timski rad te intermedijalni i interdisciplinarni pristup…“.

Tim učenika i učitelja koji su radili na realizaciji ovog projekta čine  Hiba Siam, Ivan Kazazi, Luka Datković, Jasmin Đulović, Marko Gržetić, Haris Horozović, Igor Musulin, Viktor Ban i Bruno Pavlović te Marta Lončarević, školska knjižničarka i profesorica hrvatskog jezika i Smiljka Lerga, profesorica fizike i politehnike.

Učenici 8.a,b i c razreda su sa zanimanjem pratili prezentaciju projekta, svojevrsnog filmskog zapisa o hrvatskim znanstvenicima Faustu Vrančiću, Andriji Mohorovičiću, Ruđeru Boškoviću, Ivanu Vučetiću, Eduardu Slavoljubu Penkali, Franji Hanamanu i Ivanu Lupisu Vučiću te se na vrlo interesantan način upoznali sa njihovim radnim biografijama, izumima i nesebičnim djelovanjem za dobrobit čovječanstva.

Nakon prezentacije projekta uslijedila je i kratka prezentacija o samoj školi te su naši osmaši dobili korisne informacije vezane za upis u ovu školu.

objavio: Administrator   datum: 22. 4. 2012.