Mala liga - veliko natjecanje osnovnih škola u trčanju: „Veži i kreni“

Malu ligu - veliko natjecanje osnovnih škola u trčanju Triatlon klub Rival organizira petu godinu za redom.

Osnovna škola Čavle je dvije godine zaredom, 2010. i 2011. godine, zasluženo osvojila prvo mjesto, pehar i naslov NAJBRŽE ŠKOLE zahvaljujući pojedinačnim izvanrednim uspjesima naših učenika te potpori  roditelja i učiteljica Beti Radetić Mavrinac i Bojane Kukec koje su ih pratile na natjecanjima.

Ove godine trči se pet kola:

1. 21.04.2012. – Viškovo,

2. 28.04.2012. – Mošćenička Draga,

3. 05.05.2012. – Malinska,

4. 12.05.2012. – Fužine (startno–ciljna pozicija na šetalištu jezera "Bajer"),

5. 20.05.2012. – Rijeka (startno–ciljna pozicija na šetalištu "Molo longo").

Partneri „Male lige“ su Općine Viškovo, Mošćenička Draga i Fužine, Turistička zajednica Malinska – Dubašnica, Grad Rijeka, Primorsko – goranska županija, Savez školskih športskih društava PGŽ, Savez školskih športskih društava Grada Rijeke te Zajednica športova PGŽ.

Nakon prva tri kola Osnovna škola Čavle vodi sa 356 bodova!

Bodove za našu školu osvojili su izvrsni:

Noa Banović, Antonio Ban, Tomislav Sobotinčić, Rikardo Baštijančić, Bernard Miculinić, David Samardžić, Petar Bocka, Matko Margetić, Dora Rački, Dora Malnar, Melani Božić, Mia Zaharija, Nika Zaharija, Ivan Margetić, Leon Petz, Matej Lončarević Andrej Lohajner, Domagoj Malnar, Ivana Linić, Saša Markovčić, Maja Fućak, Ema Žeželić, Luka Vukušić, Dorotea Čargonja, Lana Štanfel, Nika Klobučar, Anja Juričić, Andro Klobučar, Romano Žeželić, Adis Ese, Mario Jurković, Filip Ribarić, Ivan Zaharija, Tea Jurić, Adisa Ese.

Posebno ističemo odličan uspjeh Noe Banovića, Antonia Bana, Saše Markovčić, Dore Rački, Ivane Linić, Maje Fućak, Luke Vukušića i Dorotee Čargonja.

Pridružite nam se u što većem broju kako bi naš uspjeh bio što bolji!

Prijavite se učiteljici Beti Radetić Mavrinac (razrednica 4. a razreda; smjena A) ili učiteljici Bojani Kukec (smjena B).

„VEŽI I KRENI!“

SRETNO!

START UTRKA:

KATEGORIJA D – sedmi i osmi razred OŠ:

10.00 sati – dječaci

10.30 sati – djevojčice

KATEGORIJA C – peti i šesti razred OŠ:

11.00 sati – dječaci

11.20 sati – djevojčice

KATEGORIJA B – treći i četvrti razred OŠ:

12.00 sati – dječaci

12.15 sati – djevojčice

KATEGORIJA A – prvi i drugi razred OŠ:

12.30 sati – dječaci

12.40 sati – djevojčice

Podizanje startnih brojeva i zadnje prijave:

9.00 – 9.30 sati – podizanje startnih brojeva i prijave za kategoriju C i D:

11.30 – 12.00 sati – podizanje startnih brojeva i prijave za kategoriju A i B.

BODOVANJE:

Pojedinačno dječaci i djevojčice:

u svakom kolu proglašavaju se pobjednici u pojedinačnom plasmanu za svaku od četiri  kategorije. Na kraju Lige proglašavaju se pobjednici u ukupnom plasmanu za svaku od četiri  kategorije.

Ekipno škole:

svaka škola može po kategorijama prijaviti neograničeni broj natjecatelja. Na kraju svakog kola zbrajaju se pojedinačni bodovi. Na kraju Lige zbrajaju se bodovi iz svih pet kola i proglašavaju se NAJBRŽE ŠKOLE Male lige u trčanju.

Broj bodova za pojedinačni i ekipni plasman:

15 bodova za 1.mjesto, 12 bodova za 2.mjesto, 10 bodova za 3.mjesto, 9 bodova za 4.mjesto, 8 bodova za 5.mjesto, 7 bodova za 6.mjesto, 6 bodova za 7.mjesto, 5 bodova za 8.mjesto, 4 boda za 9.mjesto, 3 boda za 10.mjesto, 2 boda za 11.mjesto i 1 bod za 12.mjesto.

NAGRADE:

Pojedinačno dječaci i djevojčice:

Prva tri natjecatelja u pojedinačnom plasmanu po kategorijama na kraju svih kola dobivaju medalje i prigodan poklon. Svi sudionici Lige na kraju dobivaju diplomu za sudjelovanje. Prvih deset natjecatelja u ukupnom poretku po kategorijama dobivaju majicu Male lige na završnom kolu.

U svakom kolu nakon svake utrke organizator priprema nagradnu tombolu za one najvrjednije.

Za sudjelovanje je jedino potrebno držati se pravila natjecanja „Veži i kreni“. Naime, svaki natjecatelj koji otrči utrku sa vezicama Male lige sudjeluje u nagradnoj tomboli.

Ekipno škole:

prve tri pobjedničke škole dobivaju status NAJBRŽE ŠKOLE „Male lige“, pehar i prigodan poklon sponzora.

Za sudjelovanje na utrci učenici se mogu prijaviti: kod profesora u školi, putem prijavnica na www.rival.hr ili na dan utrke u terminu prijava.

objavio: Administrator   datum: 8. 5. 2012.