Izlet šestaša na Rab

U utorak, 8. 5. 2012., učenici 6. a, b, c razreda u jutarnjim satima krenuli su na jednodnevni izlet na otok Rab u pratnji učitelja Ane Kovačić, Gordane Manojlović, Marte Zoretić te Vedrana Gergorića. Polazak je bio ispred OŠ Čavle te se krenulo put Jablanca (trajektnog pristaništa). Nakon kratke vožnje trajektom, ubrzo stižemo u  grad Rab. Predivno vrijeme pratilo nas je cijeli put tako da nam je i razgledavanje grada pružalo velik užitak. Vodič Goran upoznao nas je sa poviješću grada te nam pokazao neke od bitnijih znamenitosti: Trg svetog Kristofora, Crkva Uznesenja Marijina, gradska riva...itd.

Nakon kupnje suvenira, krenuli smo put Franjevačkog samostana sv. Eufemije gdje nas je dočekao fratar, koji nas je vodio kroz crkvu i samostan te upoznao sa njegovom poviješću. Kako smo bili ograničeni sa vremenom zbog trajekta morali smo krenuti put Lopara. Međutim, putem smo stali kako bi razgledali Crkvu sv. Petra, koja je između ostalog poznata po najstarijem zvonu u Hrvatskoj. Krećemo dalje i na oduševljenje učenika sižemo u Lopar na „Rajsku plažu“.  Odmah po dolasku i dogovoru o vremenu polaska, učenici su se prihvatili igranja picigina, kupanja i raznoraznih drugih sportskih aktivnosti. Nakon malo uživanicije slijedi vožnja prema trajektu te povratak u Čavle oko 20:30 sati. Putem je odzvanjala pjesma učenika koji su u potunosti uživali u svom izletu.

objavio: Administrator   datum: 10. 5. 2012.