DANI KRUHA-DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE, ŽUPANIJSKA SMOTRA NA KORZU

UČENICI OŠ ČAVLE PREDSTAVLJAT ĆE SVOJU ŽUPANIJU NA DRŽAVNOJ SMOTRI DANI KRUHA-DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Eko centar mladih čuvara okoliša i Društvo „Naša djeca“ Rijeka, u suradnji s Upravnim odjelom za obrazovanje, kulturu i sport PGŽ-e, i ove je godine uspješno organizirao manifestaciju Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje.

U petak, 28. rujna 2012., središte grada ispunili su brojni posjetitelji koji su s velikim zadovoljstvom obilazili štandove i kušali slatke i slane pekarske proizvode koje su im prezentirali učenici osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova. Građani su imali priliku iz ruku učenika, odjevenih u narodne nošnje i stilizirane uniforme, kušati neke od proizvoda.

Našu školu su predstavljali učenici i njihovi učitelji voditelji: Marta Zoretić, Lidija Molnar Čargonja i Kornelija Radošević. Na početku smotre, predstavnici škola odnijeli su plodove zemlje na blagoslov p. Josipu Šimiću u crkvu Sv. Jeronima. U Županiji su pročelnik Ureda Županije, Branko Škrobonja i savjetnik iz Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport PGŽ-e, Sanjin Dragozetić, primili učenike OŠ Čavle koji su im darovali kruh i marmeladu rađenu prema originalnom grobničkom receptu.

Žiri je ocjenjivao izgled štandova, raznovrsnost prezentiranih proizvoda, njegovanje tradicije, stare recepture, nošnje u kojima su se učenici prezentirali te sveukupni dojam. Stoga će na državnoj smotri najkreativnijih dječjih krušnih proizvoda u Starigradu kod Paklenice, 14. listopada 2013., sudjelovati i OŠ Čavle!

Našu školu su predstavljali na županijskoj smotri i predstavljati će je na državnoj smotri učenici: Toni Ljutić, Ernest Žeželić, Nastja Štimac, Tea Milardović, 6.a razred te Eli Derenčinović i Brigita Sudan, 7.c razred te učitelji: Lidija Molnar Čargonja, Marta Zoretić i Kornelija Radošević. Zahvaljujemo na pomoći Udruzi Vidov san i gospođi Mariji Vičević te Komunalnom društvu Čavle i gospodinu Igoru Banu.

Ovom prilikom želimo zahvaliti svim učenicima koji su donijeli radove. Između mnoštva uistinu prekrasnih radova, odabrali smo, iako teško, 6 najboljih. To su radovi učenika:

Ela Podpečan, 4.c                                    Bernarda Miculinić, 3.c

Mihael Glažar, 1.c                                    Mateja Haramija, 2.a

Lana Žeželić, 1.a                                     Domagoj Malnar, 5.c

Učenicima će nagrade podijeliti vjeroučiteljice.

objavio: Anita Štimac   datum: 2. 10. 2012.